Barbara Rybałtowska – aktorka, pieśniarka, autorka tekstów i sztuk, powieściopisarka. Występowała m.in. W „Podwieczorku przy Mikrofonie”. Jest autorką słów przeboju „Nie warto było”.Napisała monodram „Próba u Poli Negri”. Prowadziła program „Mikrofon i Pióro”, w którym przeprowadzała wywiady z największymi aktorami i piosenkarzami polskiej sceny.
Zbigniew Rymarz – pianista, kompozytor, reżyser, pedagog i archiwista od ponad 74 lat występujący na scenie. Były żołnierz AK w stopniu kapitana. Świadek historii, który od lat tworzy i realizuje programy poświęcone dziejom Polski polskiej kulturze I połowy XX wieku. Bierze udział w występach polskich i zagranicznych. Odznaczony m.in. Złotym Gloria Artis, Medalem Zasłużony dla Kultury, Krzyżem Oficerskim Odrodzenia Polski.
Jarosław Wojciechowski – autor publikacji i programów, varsavianista, edukator, popularyzator historii Polski. Współpracował z Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Niepodległości, Muzeum Żydów Polskich POLIN czy Filmoteką Narodową. Od lat kolekcjoner przedmiotów związanych z dziedzictwem historycznym Polski. Laureat nagrody Złoty Liść Retro w 2016 roku za swoją działalność popularyzatorską.
Orkiestra Ludwika Sarskiego – kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów – kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę. Artyści łączą takie style jak early jazz, ragtime, tango, swing, czy klezmer. Zespół z dużym powodzeniem koncertuje w Polsce i za granicą. Działalność Orkiestry Ludwika Sarskiego to kameralne koncerty oraz wykonywanie autorskiej muzyki na żywo do filmów niemych Bustera Keatona, Charliego Chaplina, Romana Polańskiego i innych. 14 maja 2021 roku miała miejsce premiera płyty Orkiestry Ludwika Sarskiego pt. „THE KID”, wydana przez DUX Recording Producers. Patronaty nad płytą objęły DWÓJKA Polskie Radio oraz TVP KULTURA. Album jest hołdem dla twórczości Charliego Chaplina i inspirowany jest jego filmem „Brzdąc”, który w 2021 roku obchodził 100 rocznicę premiery.