Małgorzata Bętkowska – flet
Ewa Witczak – wiolonczela
Jacek Szczepański – fortepian
W programie:
Joseph Haydn
Trio G-dur Hob. XV:15
Johann Nepomuk Hummel
Adagio, Wariacje i Rondo A-dur op. 78
Blaz Pucihar
Full Moon Trio
Classic Trio to zespół stworzony z młodych muzyków i nauczycieli, którzy poznali w Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku. Połączyła ich pasja do wspólnego grania oraz… częste podróże samochodem. Grają czasem na poważnie, czasem nie do końca serio, ale zawsze z ogromną dawką energii i pozytywnych emocji. Nieustannie poszukują nowych inspiracji do tworzenia oraz wyrażania siebie poprzez muzykę.
Małgorzata Bętkowska – flecistka, kameralistka, pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, ukończyła Podyplomowe Studia Mistrzowskie w Zakresie Instrumentalistyki w klasie fletu dr Elżbiety Woleńskiej w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Współpracowała z wieloma orkiestrami m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej, Filharmonii Zielonogórskiej, Orkiestrą Opery Nova oraz Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Brała udział w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Uczestniczyła w wielu kursach i warsztatach fletowych prowadzonych przez takich flecistów jak Gareth McLearnon, Peter-Lukas Graf, Elżbieta Woleńska, Jerzy Mrozik, Sarah Louvion, Barten D’Hollander.
Ewa Witczak – doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka (2019). Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wiolonczeli barokowej Markusa Moellenbecka (Essen, Berlin), wiolonczeli współczesnej z klasy prof. dr hab. Renaty Marzec oraz klasy violi da gamba Christiana Zincke. Jest laureatką wielu konkursów w Polsce i za granicą. W roku 2017 otrzymała I nagrodę na V International Master Competition for Music Teachers w Warszawie. W roku 2016 wraz z pianistką Justyną Jakubowską zdobyła I miejsce podczas International Music Competition – Belgrad-Serbia. W roku 2012 została laureatką 22nd Young Musician International Competition „Citta di Barletta” we Włoszech oraz II Ogólnopolskiego Turnieju Wiolonczel i Kontrabasów w Warszawie. Zdobyła również III miejsce na Międzynarodowym Konkursie „Talents for Europe” w Dolnym Kubinie (Słowacja, kwiecień 2006), nagrodę specjalna na II Ogólnopolskim Konkursie „Duety z Harfą” w Cieszynie (listopad 2007) oraz wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. K. Wiłkomirskiego w Poznaniu (grudzień 2006). Wraz z zespołem muzyki dawnej Laboratoire de la Musique wygrała Międzynarodowy Konkurs Zespołów Muzyki Dawnej w Świdnicy zajmując I miejsce (2011). Zdobyła również II miejsce i Nagrodę Publiczności podczas XI Międzynarodowego Konkursu Zespołów Muzyki Dawnej im. Biaggio Mariniego w Neuburgu nad Dunajem (2010). Najświeższym osiągnięciem zespołu z lipca 2015 jest III nagroda na V Internazionale Concorso di Musica Antica „Maurizio Pratola” w L’Aquila we Włoszech. Jako solistka i kameralistka występowała na koncertach w Polsce i zagranicą m.in. na Festiwalu Tage Alter Musik w Regensburgu, na I Bydgoskim Festiwalu Muzyki Dawnej w Bydgoszczy, XIII Międzynarodowym Festiwalu Bachowskim w Świdnicy, na XIII Gliwickim Festiwalu Bachowskim, na Festiwalu „Europa – Toruń. Muzyka i Architektura, Toruńskim Festiwalu nauki i Sztuki, Festiwalu „Rodzina Miastu” organizowanym w Tomaszowie Lubelskim, Dolnośląskim Festiwalu Muzycznym. Brała również udział w cyklu koncertów zatytułowanym „Ochrona i zachowanie materialnego dziedzictwa regionu kujawsko-pomorskiego”. Odbyła też kilka zagranicznych tourne po Niemczech, Korei i Hiszpanii. Na stałe współpracuje z orkiestrami z Polski i zagranicy m. in Gdyńską Orkiestrą Barokową Sinfonietta Nordica, Toruńską Orkiestrą Kameralną Copernicus, Bydgoską Orkiestrą Kameralną, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy oraz międzynarodową Orkiestrą Muzyki Dawnej Musica Humana 430 i Mozart Chamber Orchestra. Od 2018 roku jest wiceprezesem stowarzyszenia Akademia Muzyki Dawnej, które jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Bydgoska Scena Barokowa. Wielokrotnie nagrywała dla Polskiego Radia i Telewizji.
Jacek Szczepański – pochodzi z Włocławka. W roku 2008 ukończył z wyróżnieniem Wydział Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Rok później uzyskał tytuł magistra sztuki na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu dr Mariusza Klimsiaka. Od 2012 roku zajmuje stanowisko asystenta na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Pracuje także jako nauczyciel i akompaniator w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku. W 2020 uchwałą Senatu Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku uzyskał stopień doktora sztuki. Prowadzi aktywne życie koncertowe.