Wyniki Konkursu Pianistycznego
21.05.2017WYNIKI PRZESŁUCHAŃ KONKURSOWYCH 25. MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PIANISTYCZNEGO IM. FRYDERYKA CHOPINA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W SZAFARNI
GRUPA I
I Nagroda: Alena ALEKHINA (Rosja)
II Nagroda: Rio UEYAMA (Japonia)
III Nagroda: Natalia KUTC (Rosja)
Wyróżnienia:
Asta Dora FINNSDOTTIR (Islandia)
Jean Ann FONG (Singapur)
GRUPA II
I Nagroda: Piotr Zbigniew CZERWIŃSKI (Polska)
II Nagroda: Anastasiia KLIUCHEREVA (Rosja)
III Nagroda: Monan JÜLCH (Niemcy)
Wyróżnienia:
Marta PAPOJAN (Polska)
Roman FEDIURKO (Ukraina)
Julia TOŁWIŃSKA (Polska)
GRUPA III
I Nagroda: Maria Teresa MOLISZEWSKA (Polska)
II Nagroda: Szymon Jakub DRABIŃSKI (Polska)
III Nagroda: nie przyznano
Wyróżnienia:
Vasilisa STARYNINA (Rosja)
Marek Michał KĄKOL (Polska)
Kanghyun KIM (Korea Południowa)
Nagrody dodatkowe
• Nagroda Hotelu Przystanek Toruń i Restauracji Lokomotywa
Roman FEDIURKO (Ukraina)
Asta Dora FINNSDOTTIR (Islandia )
Jean Ann FONG (Singapur)
Kanghyun KIM (Korea Południowa)
Vasilisa STARYNINA (Rosja)
• Nagroda Konsula Rzeczypospolitej Polskiej w Nawarze, Kraju Basków i La Rioja Angela Tellechea Goyena
Marek Michał KĄKOL (Polska)
Marta PAPOJAN (Polska)
Julia TOŁWIŃSKA (Polska)
• Nagroda Fundacji Chopin w Ogrodzie Sztuk (Koncert w Szafarni 13 sierpnia 2017 oraz wybór dzieł Fryderyka Chopina)
Marek Michał KĄKOL (Polska)
Marta PAPOJAN (Polska)
Rio UEYAMA (Japonia)
• Nagroda ufundowana przez ThyssenKrupp Energostal za najlepsze wykonania utworu Fryderyka Chopina (wybór dzieł Fryderyka Chopina)
Maria Teresa MOLISZEWSKA (Polska)
• Nagroda Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina (koncert w Żelazowej Woli 4 czerwca 2017)
Piotr Zbigniew CZERWIŃSKI (Polska)
Szymon Jakub DRABIŃSKI (Polska)
Maria Teresa MOLISZEWSKA (Polska)
Marta PAPOJAN (Polska)
Rio UEYAMA (Japonia)
• Nagroda Fundacji im. Györgya Ferenczyego w Budapeszcie za najlepsze wykonanie mazurków Fryderyka Chopina
Piotr Zbigniew CZERWIŃSKI (Polska)
Krzysztof WIERCIŃSKI (Polska)
• Nagroda Rektora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w formie półrecitalu w siedzibie uczelni
Maria Teresa MOLISZEWSKA (Polska)
• Nagroda dla najmłodszego uczestnika
Yong Ju JONG (Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna)